CO JE TO WELLNESS?<br> MŮŽEME HO MÍT V KABELCE?

CO JE TO WELLNESS?
MŮŽEME HO MÍT V KABELCE?

Sep.07.2017


Slovo wellness je v poslední době skloňováno ve všech podobách. V obchodech se setkáváme s wellness mýdly, utěrkami, parfémy, dokonce jídlem. Význam tohoto slova by se dal přeložit jako „všechno příjemné, dobré a zdravé“.

Wellness je cesta k souladu mysli, duše a těla. Nejde už pouze o fyzickou zdatnost, ale i o zdravý způsob života a z něco plynoucí životní pohody. Wellness můžeme všichni považovat i za svoje osobní zdravotní spoření do důchodu. Proces stárnutí se totiž v závislosti na životním stylu projevuje nejen řídnoucími vlasy a přibývajícími vráskami, ale také snížením fyzických aktivit, obezitou, kardiovaskulárními problémy, bolestmi kloubů a zad nebo bolestmi hlavy. Většinu z těchto projevů stárnutí můžeme ovlivnit pravidelným pohybem a koníčky, a péčí o tělo a duši. Rozvoj civilizace nám přinesl ulehčení práce a snížení potřeby fyzické síly. Od začátku minulého století jsme snížili fyzickou aktivitu v průměru až o 75 %, přičemž jsme naopak zvýšili svůj energetický příjem. Vhodné je také cvičení, jež rovnoměrně zatěžuje celý organismus. Velmi vhodným pohybem je plavání. Spolu s vyváženou stravou je základním pilířem dobré kondice.

A teď nadstavba: hlavním přínosem rehabilitace a relaxace je uvolnění vnitřního napětí. Pokud si je dopřáváte pravidelně, výrazně ovlivňují svalový tonus a centrální nervový systém. Správně zvolenými technikami si doslova dobíjíme baterky. Množství dobrých procedur nabízejí koupele – jsou stále dostupnější a vůbec nepatří do kategorie seniorů. 

Kde na tohle všechno najít čas? 

Často si při svých pracovních aktivitách řekneme: Kde na tohle všechno najít čas? Zdravý životní styl je však otázkou priorit. My pro vás máme jedno krátké, praktické a mimořádně účinné řešení. Relaxační bylinný krém Vaxicum, který si natřete na namáhané partie, případně můžete poprosit o jemnou masáž šíje někoho z rodiny.