MILUJEM POHYB, BOLEST SVALŮ VŠAK NE

MILUJEM POHYB, BOLEST SVALŮ VŠAK NE

Nov.23.2017

Bez pravidelného pohybu si svůj život neumím představit, protože se sportu věnuji odmalička. Samozřejmě, dnes už nemám tolik volného času, přesto se snažím hýbat víckrát týdně. Bohužel můj den má často příliš málo hodin a já se nedostanu do tělocvičny vždy, kdy bych chtěla. Kompenzuji to aspoň tím, že nepoužívám výtah – schody, pokud je to jen trochu možné, vyjdu pěšky.

Přestože se cítím v celkem dobré kondici, občas se stane, že mě překvapí namožené svaly. Například ve chvíli, když se věnuji sezonnímu sportu a zapojuji svalové partie, které jsem delší dobu nepoužila. Proto cítím nohy po lyžování, ruce a záda po golfu a po tenisovém zápase úplně celé tělo. Občas mi namožené svaly zabezpečí i režisér v divadle. Některá představení jsou tak náročná, že se při nich opravdu pořádně zapotím. Beru to však s humorem – pracuji a trénuji zároveň.

Jelikož druhý den nechci naříkat při každém pohybu, po cvičení či náročném představení se snažím dopřát svému tělu zasloužené uvolnění. Pokud mi to můj program umožní, jdu se pořádně vyhřát do sauny. Když je sauna nad mé časové možnosti, napustím si doma horkou vanu se solí. Nakonec si na problémová místa vždy nanesu bylinný krém Vaxicum. Je to směs éterických olejů z rozmarýnu, levandule a hřebíčku v kombinaci s kafrem. Tyto složky prokrví svaly a pomohou zahnat případnou bolest. Nemluvě o tom, že kromě blahodárného vlivu na svaly dobře působí i ??na duši. Levandule se již odedávna používá k zmírnění symptomů mentálního stresu a při vyčerpání.

A tak, bez ohledu na to, jak náročný den mám za sebou, se ráno vzbudím plná života a nové energie. Bez bolesti svalů a bez stresu.

Vaše Diana Mórová