PŘÍBĚH NAŠICH<br> ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ

PŘÍBĚH NAŠICH
ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ

Aug.30.2017

Vaxicum, relaxační krém, přináší spojení esenciálních olejů, které jsou zárukou produktů s osvědčenými relaxačními účinky. Tento vonný krém, který je potěšením pro všechny smysly, je obohacen o silice levandule a hřebíčku. Kafr pak zajišťuje dokonalé prohřátí namáhaných partií. Kombinace těchto bylin může také ovlivnit vaše psychické rozpoložení.

Levandule

Název levandule pochází z latinského slova lavare neboli umývat se. Už staří Řekové znali blahodárné účinky levandule a s oblibou ji přidávali do koupelí. Levandule patřila od nepaměti k nejoblíbenějším aromatickým rostlinám, používala se ke kosmetickým a lékařským účelům. Vyráběly se z ní parfémy, používala se jako přísada do jídel a léků. Staří Řekové předepisovali levanduli jako zaručený prostředek proti kašli. Levandulový olej regeneruje unavené tělo a zklidňuje svalové a nervové napětí. 

SILICA LEVANDULE

 • zmierňuje symptómy
  mentálneho stresu a vyčerpania,
 • protizápalové účinky,
 • analgetické pôsobenie.

Rozmarýn

V minulosti se rozmarýn lékařský pěstoval na vesnicích v každém domě, protože byl považován za květ lásky a věrnosti. Od středověku byl znamením panenství, zejména ve svatebním věnci nevěsty. Jméno pochází z latinského ros marinus (v překladu mořská rosa). Ve střední Evropě se rozmarýn začal pěstovat v 15. a 16. století, což souviselo i se zavedením květináčů. V tomto období se používal jako kadidlo, vyráběl se z něj olej a parfémy. Jako jedna z mála rostlin zvyšuje krevní tlak, zklidňuje, odstraňuje nervové vyčerpání a zlepšuje krevní oběh. Velmi dobré účinky má zvláště při léčení revmatismu, při kašli, astmatu, bušení srdce, nervozitě, nespavosti, migréně a působí močopudně. Odstraňuje fyzickou únavu a vyčerpání. Zlepšuje průtok krve do malé pánve, což napomáhá k otěhotnění. Rozmarýnová silice je výborným prostředkem v aromaterapii, používá se také do koupelí a mastí. Taková koupel pomáhá při revmatismu, svalové únavě, křečích a celulitidě.

SILICA ROZMARÍNU

 • uvoľňuje mierne bolesti svalov a kĺbov
 • zlepšuje periférnu cirkuláciu.

Hřebíček

Hřebíček je produktem stromu zvaného hřebíčkovec kořenný. Ten roste zejména v Brazílii, v Africe, na slavném Madagaskaru, ale i v proslulém tropickém ráji Zanzibaru. V posledně jmenovaném si z jeho pěstování udělali i výnosné podnikání – jako turisté se totiž můžete podívat na plantáže v rámci organizovaného výletu. Hřebíček byl používán jako léčivo mnoha generacemi našich předků, kteří poznali jeho moc. Čínská medicína ho považuje za koření, díky kterému se zvyšuje tok energie a zrychluje se metabolismus. Uznávají ho však i západní lékaři a vysoce respektovaná Německá komise schválila jeho použití jako antiseptika a zároveň anestetika. Hlavním důvodem, proč je hřebíček účinný, jsou silice, které se v něm skrývají.  

SILICA KLINČEKOVCA

 • vďaka prítomnosti eugenolu má
  protizápalový a analgetický/lokálne
  anestetický účinok.

Kafr

Spolu s mentolem je nejznámější složkou éterických olejů (silic), má analgetický a protizánětlivý účinek. Zmírňuje svědění a bolest, zlepšuje prokrvení v místě bolesti. Kafrová silice se vyrábí ze dřeva Cinnamomum camphora, kafrovníku lékařského, který pochází z části jihovýchodní Asie. V oblastech Asie byl kafrovník považován za významnou léčivou rostlinu s dlouholetou tradicí. V některých zemích je dokonce považován za afrodiziakum. Hlavní účinek kafru spočívá v tom, že je to silné analgetikum a antiseptikum. Kůži prokrví, jemně znecitliví a ochladí. Používá se zejména na zmírnění bolesti svalů, kloubů, příznaků osteoporózy, při výronech a pohmožděninách a nepříjemném svědění. Kafrová mast, například v kombinaci s mentolem, pomáhá chladit. Důležité je, aby se krém s obsahem kafru nanášel lokálně pouze na postižená místa. Po manipulaci je potřeba zbytky masti z rukou důkladně omýt. 

Gáfor

 • má analgetický a protizápalový účinok,
 • zmierňuje svrbenie a bolesť,
 • zlepšuje prekrvenie v mieste
 • bolesti.